Στο +5 με "διπλό" στο Πυργάκι ο Πάμισος

Με 5 βαθμούς από τον Τσικλητήρα Πύλου αποσπάστηκε ο Πάμισος Μεσσήνης, μετά το «διπλό» που πήρε στο Πυργάκι με 4-1 απέναντι στον μαχητικό Μιλτιάδη.
Σε ένα ματς που διεξήχθη κάτω από δύσκολες καιρικές συνθήκες, οι «νησιώτες» έφτασαν στο θετικό αποτέλεσμα μπαίνοντας δυνατά από νωρίς και ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 11ο λεπτό με ωραίο σουτ εκτός περιοχής του Μπαλαλά.
Στο 21΄ ο Χ. Τρίψας κέρδισε πέναλτι και ο Τσουλάκος το εκτέλεσε εύστοχα για το 2-0, σκορ με το οποίο οι δυο ομάδες μπήκαν στα αποδυτήρια.
Οι «πράσινοι» «καθάρισαν» το παιχνίδι στο β΄ μέρος, πρώτα με την κεφαλιά του Τζανετέα στο 60ο λεπτό, με τους γηπεδούχους να μένουν με 10 παίκτες στο 71΄ λόγω αποβολής του Δημόπουλου με 2η κίτρινη κάρτα.
Το γκολ της τιμής για τον Μιλτιάδη σημείωσε ο Ανδρώνης στο 79΄ με κεφαλιά, με τον Μωράκη στο 88΄ να πετυχαίνει το 4-1 με τον ίδιο τρόπο.
● Διαιτησία: Δ. Πλακογιάννης, Μ. Μανιατέας, Κ. Αντωνόπουλος
ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ (Κώστας Λαμπρόπουλος): Καλογήρου, Δημόπουλος, Φαράντος, Μπάλλας, Ανδρώνης, Αναστασόπουλος, Σταματόπουλος (40΄ Τσαγκαλάκης), Ζώτος (46΄ Καραμπότσος), Γεωργιόπουλος, Κούτρης (78΄ Μπουλογιώργος), Διαμαντόπουλος
ΠΑΜΙΣΟΣ (Αντώνης Μαυρέας): Κωνσταντακόπουλος, Ι. Τρίψας, Κορομηλάς, Μπαλαλάς, Μπερερής, Μωράκης, Γεωργιόπουλος (67΄ Χελάς), Χ. Τρίψας, Τσουλάκος (80΄ Κουντάνης), Σαραντόπουλος (60΄ Κουρούπης)