Ολυμπιακός Καλαμάτας-Τσικλητήρας Πύλου 2-2 (τελικό+pics)

90+2'  φινάλε στο ματς, 2-2 σε ένα εκπληκτικό παιχνίδι με πολύ σασπένς και όμορφα τέρματα!

90΄ μεγάλη ευκαιρία ο Τσικλητήρας, με τον Τσάτσο να σουτάρει από καλή θέση εντός περιοχής αλλά να στέλνει τη μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων

86΄ τεράστια αγωνία στο παιχνίδι, λίγα λεπτά απομένουν με τον  Τσικλητήρα να πιέζει με μακρινές μπαλιές

83΄ σουτ του Αλεξανδρόπουλου από τα αριστερά της περιοχής, η μπάλα περνά ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μίντζηρα

81΄ τελευταία αλλαγή του Ολυμπιακού, με τον Καρλαύτη να περνά στον αγώνα αντί του Παπαδέα

78΄ ΓΚΟΛ 2-2 ο Ολυμπιακός φέρνει το ματς στα ίσια με καρφωτή κεφαλιά του Αργάνη μετά από κόρνερ από αριστερά του Αλεξανδρόπουλου!

74΄ κλείνει τις αλλαγές του ο Τσικλητήρας με τον Μπίζο να περνά στην θέση του Διακουμή

67΄ ΓΚΟΛ 1-2 ο Αλεξανδρόπουλος βγάζει σέντρα από αριστερά, ο Παπαδέας βρίσκει τον Θεοδωρόπουλο και αυτός με πλασέ σκοράρει! Λογική εξέλιξη του αγώνα για τους "ερυθρόλευκους" που έχασαν τα ...άχαστα

66΄ φάουλ του Τζίφα, οι αμυντικοί του Τσικλητήρα "κολλούν" και ο Θεοδωρόπουλος μόνος του απέναντι στον Μίντζηρα κάνει την κεφαλιά όμως η μπάλα περνά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι!

64' σουτ του Τσάτσου εκτός περιοχής, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι!

63΄ πολύ καλύτερος ο Ολυμπιακός στο β΄ μέρος, δικαιούται ένα τέρμα

61΄ αλλαγή για τον Τσικλητήρα, ο Τσώνης περνά στην θέση του Μικελάτου που τραυματίστηκε

60΄ σουτ του Αλεξανδρόπουλου εντός περιοχής, ο Χοτζάι με τάκλιν αποσωβεί τα χειρότερα!

59΄ κίτρινη κάρτα σε Μικελάτο και Πολυμενέα για μεταξύ τους αψιμαχία

58΄ αλλαγή για την Πύλο, μέσα ο Μουράτη αντί του Βασιλόπουλου

54΄ μια ακόμα μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με τον Παπαδέα να μπαίνει από δεξιά και να κάνει την παράλληλη σέντρα όμως ο Θεοδωρόπουλος αστοχεί σε κενή σχεδόν εστία!

49΄ κούρσα του Στ. Μπάλλα ο οποίος περνά όποιον βρίσκει μπροστά του και βγάζει κάθετη μπαλιά στον Παπαδέα, αυτός μόνος του απέναντι στον Μίντζηρα κάνει απογοητευτικό πλασέ

46΄ ξεκίνημα στο β΄ μέρος με αλλαγή για τον Ολυμπιακό, ο Θεοδωρόπουλος περνά στην θέση του Αναγνωστόπουλου

45΄ ημίχρονο στο "Γ. Λουκαρέας", 0-2 το σκορ με τον ρυθμό να πέφτει αισθητά στα τελευταία λεπτά

32΄ κίτρινη στον Ανταλή για μαρκάρισμα στον Αλεξανδρόπουλο

26΄ πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό, ο Τζίφας περνά αντί του Μαγουλιανίτη

18΄ φοβερό σουτ του Αλεξανδρόπουλου από την γωνία της περιοχής, εκτοξεύεται στο «Γ» και αποκρούει ο Μίντζηρας

16΄ ΓΚΟΛ 0-2 ο Τσάτσος εκτελεί το φάουλ και ο Μικελάτος με καρφωτή κεφαλιά πετυχαίνει ένα ακόμα τέρμα για την ομάδα του! Ξέφρενοι πανηγυρισμοί από τους 70 περίπου φίλους του Τσικλητήρα

12΄ ΓΚΟΛ 0-1 ο Τσάτσος κάνει την σέντρα από δεξιά, ο Γραμματικόπουλος κάνει το γύρισμα με κεφαλιά στο 2ο δοκάρι και ο Μικελάτος με πανέμορφο ψαλιδάκι ανοίγει το σκορ

8΄ λάθος των αμυντικών του Τσικλητήρα, ο Παπαδέας κερδίζει και μπαίνει στην περιοχή, όμως ο Μίντζηρας αποκρούει το συρτό πλασέ που επιχειρεί

7΄ κίτρινη στον Αργάνη, επίσης για διαμαρτυρία

5΄ κίτρινη κάρτα στον Στ. Μπάλλα για διαμαρτυρία

4΄ κίτρινη στον Τσάτσο

● Διαιτητές: Γ. Μπλάνας, Η. Σκόρδος, Ν. Γκούμας

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Λάκης Σπάλλας): Λυμπερόπουλος, Αργάνης, Γ. Μπάλλας, Μαρούδας, Στ. Μπάλλας, Πολυμενέας, Μαγουλιανίτης (26΄ Τζίφας), Τσαναλίας, Παπαδέας (80΄ Καρλαύτης), Αλεξανδρόπουλος, Αναγνωστόπουλος (46΄ Αναγνωστόπουλος)
ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ (Νίκος Κακαλέτρης): Μίντζηρας, Δούνιας, Ανταλής, Χοτζάι, Μπαστακός, Κυριαζόπουλος, Διακουμής (74΄ Μπίζος), Βασιλόπουλος (58΄ Μουράτη), Γραμματικόπουλος, Μικελάτος (61΄ λ. τρ. Τσώνης), Τσάτσος

Ξεκινά σε λίγα λεπτά ο αγώνας της 17ης αγωνιστικής ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Τσικλητήρα. Το Sport365 βρίσκεται στο "Γ. Λουκαρέας" και σας μεταφέρει live την εικόνα του αγώνα.