Νίκη στο φινάλε με Τσέρτο το Φαραί

Ψυχωμένη νίκη στην έδρα του Διαβολιτσίου σημείωσε το Φαραί, επικρατώντας με 2-1 χάρη σε τέρμα του Τσέρτου στο 89ο λεπτό!
Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και άξιζαν την νίκη απέναντι στον ΑΟΔ που δεν έπεισε με την εμφάνισή του, ειδικά στο β΄ μέρος
Η καλαματιανή ομάδα μπήκε δυνατά και είχε δυο μεγάλες ευκαιρίες στο 10΄ και στο 25΄ με τους Σπανό και Πέτση αντίστοιχα, όμως ισάριθμες φορές ο Μερκούρης δήλωσε «παρών».
Κόντρα στην ροή του αγώνα οι «νερατζούρι» άνοιξαν το σκορ στο 30΄ με εκπληκτικό γκολ του Παλιά ο οποίος πέρασε δυο παίκτες και έπιασε ωραίο σουτ εκτός περιοχής, στέλνοντας τη μπάλα στο «Γ».
Λίγο πριν το φινάλε του πρώτου μέρους το Φαραί έφτασε στην ισοφάριση όταν ο Σεριάτος κέρδισε πέναλτι από τον Μερκούρη και ο Σπανός που ανέλαβε την εκτέλεσή του έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
Στην επανάληψη το Φαραί κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο και έφτασε κοντά στο γκολ με τους Σεριάτο, Πέτση και Σπανό. Ότι δεν κατάφεραν οι προαναφερθέντες το πέτυχε ο Τσέρτος στο 89΄ με κεφαλιά στο 2ο δοκάρι, έπειτα από σέντρα του Λικάι!
Διαιτητές: Δ. Πλακογιάννης, Β. Βρυώνης, Μ. Μανιατέας
ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ (Σωτήρης Δημάκης): Μερκούρης, Κωστόπουλος, Καστριτσέας (68΄ Χριστόπουλος), Γερμάνης, Δημητρίου, Αριστομενόπουλος (46΄ λ. τρ. Θεοδωρόπουλος), Μαρής, Δημόπουλος, Παλιάς, Βουρνάς, Παπαλέξης
ΦΑΡΑΙ (Νίκος Γεωργακλής): Μάρης, Μαυροειδάκος, Αντωνόπουλος, Καπακλής, Κατζιλιέρης, Γκάι, Παχής, Σπανός (80΄ Δοβλέτης), Σεριάτος (90΄ Μάραντος), Πέτση (63΄ Λικάι), Τσέρτος