Έκανε το καθήκον του ο Τσικλητήρας

Δίχως να εντυπωσιάσει με την απόδοσή του, ο Τσικλητήρας Πύλου επικράτησε με 3-0 του Αστέρα Αρφαρών στην επιστροφή του στην φυσική του έδρα, το γήπεδο της Πύλου μετά από διάστημα ενός περίπου μήνα.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 55ο λεπτό με τον Ν. Παπαγεωργίου και στο 74΄ ο Τσώνης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ενώ ο Τσάτσος με πέναλτι στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.
Ο Αστέρας είχε την καλύτερή του στιγμή στο 85΄ σε ένα σουτ του Καρύδη, το οποίο πέρασε ελάχιστα
● Διαιτησία: Κ. Ψηλοπαναγιώτης, Χ. Γεωργαντάς, Ε. Παναγιωτόπουλος
ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ (Νίκος Κακαλέτρης): Μίντζηρας, Δούνιας, Βασιλόπουλος (60΄ Σίνος), Ν. Παπαγεωργίου, Χοτζάι, Γ. Παπαγεωργίου, Τσάτσος, Δούνιας (88΄ Χύσα), Διακουμής, Μικελάτος, Τσώνης (75΄ Μουράτης)
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ (Στάθης Βανικιώτης): Ματθαίος, Κ. Φέστας, Μπούρας, Στ. Φέστας, Π. Χαραλαμπόπουλος, Γιαννακούντζος, Καρύδης, Ψωμάρας (73΄ Βαλτασάρος), Παν. Καπόγλης (85΄ Πετρ. Χαραλαμπόπουλος), Γιαννακόπουλος, Β. Τσιλίκος