Ζουμπόπουλος: «Η Σπερχογεία είναι μια οικογένεια»

Μια υπερπολύτιμη νίκη, τόσο από βαθμολογικής όσο και από ψυχολογικής πλευράς, χάρισε ο Χρήστος Ζουμπόπουλος στην νίκη της Σπερχογείας με 3-2 επί του Αστέρα Αρφαρών με ωραίο απευθείας φάουλ στο 88ο λεπτό.
Ο λαμιώτης μεσοεπιθετικός που φέτος έχει πάρει φανέλα βασικού στην δεύτερη χρονιά του στους «ταύρους» ολοκλήρωσε την ανατροπή της Σπερχογείας στο συγκεκριμένο παιχνίδι και παράλληλα «έσπασε» ένα σερί: τα Αρφαρά δεν είχαν ηττηθεί στην έδρα τους μέχρι και πριν από τον αγώνα με την Σπερχογεία!
Ο 21χρονος ποδοσφαιριστής μίλησε στο Sport365 την νίκη επί των Αρφαρών, περιγράφοντας το πώς έζησε ο ίδιος τον αγώνα:
«Την Κυριακή που μας πέρασε παίξαμε ένα παρά πολύ δύσκολο παιχνίδι με την ομάδα του Αστέρα Αρφαρών. Μπήκαμε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και καταφέραμε να προηγηθούμε, συνεχίσαμε να πιέζουμε αλλά σιγά σιγά η ομάδα των Αρφαρών ισορρόπησε το ματς και κατάφερε με ένα ωραίο γκολ να μας ισοφαρίσει.
Στην ανάπαυλα του ημιχρόνου ο κόουτς μας έδωσε κάποιες οδηγίες για το πως πρέπει να γίνουμε ποιο απειλητικοί. Στο δεύτερο ημίχρονο τα Αρφαρά μπήκαν πολύ δυνατά, μας πίεζαν συνεχώς και κατάφεραν να γυρίσουν το ματς όμως στην συνέχεια βρήκαμε τα ψυχικά αποθέματα να γυρίσουμε το παιχνίδι.
Αρχικά ισοφαρίσαμε και στην συνέχεια πήραμε την νίκη λίγα λεπτά πριν το τέλους του παιχνιδιού. Πήραμε ένα πολύτιμο διπλό σε μια έδρα που είμαστε η μοναδική ομάδα που φύγαμε με τους 3 βαθμούς».
Από εδώ και στο εξής, τι μέλλει γενέσθαι για την ομάδα της Σπερχογείας; Ο Χρήστος Ζουμπόπουλος απάντησε με τα εξής λόγια:
«Τώρα πρέπει να ξεχάσουμε αυτό το παιχνίδι και να ετοιμαστούμε για το παιχνίδι τις Κυριακής με τον Απόλλωνα, μια παρά πολύ καλή και επικίνδυνη ομάδα.
Τέλος θέλω να ευχαριστήσω τη διοίκηση για την καθημερινή της συμπαράσταση προς τους παίχτες, η Σπερχογεία είναι μια οικογένεια».