"Τρίποντο" με ανατροπή και Ζουμπόπουλο!

Ένα εξαιρετικό παιχνίδι διεξήχθη στο γήπεδο των αρφαρών που βρήκε νικήτρια την ομάδα της Σπερχογείας με 3-2.
Οι δυο ομάδες έπαιξαν πολύ επιθετικά, είχαν πολλές ευκαιρίες και σημείωσαν 5 τέρματα με πιο σημαντικό αυτό του Ζουμπόπουλου, το οποίο και έκρινε το παιχνίδι.
Στο 1ο μέρος οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν …φουριόζοι και είχαν δυο δοκάρια στο 5ο και το 8ο λεπτό με τους Κουλόπουλο και Δημητρίου αντίστοιχα, ενώ ακυρώθηκε τέρμα του Χριστόπουλου ως οσφάιντ κάτω από έντονες διαμαρτυρίες από τους ανθρώπους της Σπερχογείας.
Ότι δεν κατάφερε στο 5΄, το πέτυχε στο 20΄ ο Κουλόπουλος, όταν σκόραρε με ατομική προσπάθεια και αφού πέρασε και τον Ματθαίο.
Στο 31΄ ο νεαρός Ψωμάρας ισοφάρισε με ωραίο σουτ εκτός περιοχής και στο 57΄ «σέρβιρε» με σέντρα το γκολ του Καρύδη με κεφαλιά, με το οποίο ο Αστέρας προηγήθηκε με 2-1.
Ωστόσο οι «ταύροι» δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και με τον Γεωργαντά να σκοράρει με «μυτάκι» έπειτα από πάσα του Δικαίου ισοφάρισαν σε 2-2, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι.
Την ανατροπή ολοκλήρωσε ο Ζουμπόπουλος, σκοράροντας με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 88ο λεπτό!
● Διαιτησία: Ε. Ζαρακοβίτης, Ι. Γιαννέτσος, Ε. Παναγιωτόπουλος
ΑΡΦΑΡΑ (Στάθης Βανικιώτης): Μαθιός, Κ. Φέστας, Μπούρας, Χαραλαμπόπουλος, Σ. Φέστας, Γιαννακούτζος (75΄ Β. Τσιλίκος), Γρ. Τσιλίκος, Ψωμάρας, Π. Καπόγλης, Καρύδης, Γιαννακόπουλος
ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑ (Ηλίας Μαστορέας): Τσούλος, Κουμούτσος, Δωδεκάτος (60΄ Χριστόπουλος), Ντέρζια, Ντούζα, Ζουμπόπουλος, Κουλόπουλος (85΄ Καραματσούκης), Μαλλικούρτης, Δημητρίου, Γεωργαντάς, Δικαίος