Κατάθεση ψυχής από τον Σωτήρη Δημάκη!

Για όλους και για όλα μίλησε ο Σωτήρης Δημάκης στο Sport365 με αφορμή την οδυνηρή ήττα από το Δώριο με 4-3 – και ενώ το Διαβολίτσι προηγούταν με 3-0 στο ημίχρονο – αλλά και για όσα ακολούθησαν μετά και τα οποία τον έφεραν κοντά στην αποχώρησή του από την τεχνική ηγεσία της ομάδας.
Ο πολύπειρος τεχνικός, ο οποίος από τότε που ανέλαβε την ομάδα την ανέβασε από την Γ΄ έως και την Α΄ όπου συμμετέχει σταθερά τα τελευταία χρόνια, ξεκίνησε τις δηλώσεις του αναφερόμενος στο παιχνίδι με το Δώριο και το πώς ήρθε η ήττα:
«Η ομάδα έκανε το καλύτερό της πρώτο ημίχρονο και το χειρότερο δεύτερο. Η αλήθεια είναι ότι τίποτα δεν έδειχνε ότι μπορεί να γυρίσει αυτό το παιχνίδι γιατί ήμασταν εμφανώς ανώτεροι και θα μπορούσε το σκορ να είναι αρκετά μεγαλύτερο στο ημίχρονο.
Νομίζω πως έπαιξε σημαντικό ρόλο το χαζό πέναλτι που κάναμε στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου και στο διάστημα αυτό χάσαμε 2-3 μεγάλες ευκαιρίες να τελειώσουμε το ματς.
Το Δώριο έβαλε 2ο γκολ, εμείς ήμασταν κοιμισμένοι και ήρθε η οδυνηρή ήττα.
Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στο Δώριο για την μεγάλη νίκη που πέτυχε όμως άποψή μου είναι πως δώσαμε εμείς το δικαίωμα στο Δώριο να γυρίσει το ματς».
Όσο για τα όσα διαδραματίστηκαν μετά το ματς, αλλά και τις ύβρεις που δεχόταν από  "αγνώστους' κατά την διάρκεια του αγώνα, ο Δημάκης σημείωσε:
«Η μοίρα του προπονητή είναι να "τα ακούει" όταν κάτι δεν πηγαίνει καλά. Τα σχόλια και οι ύβρεις που ακούστηκαν στο Δώριο είχαν να κάνουν με εμένα και όχι με την ομάδα, ήταν κάτι καθαρά προσωπικό.
Εγώ από την πλευρά μου θέλω να ευχαριστήσω την διοίκηση και τον πρόεδρο που με στηρίζει. Θα συνεχίσω, όπως κάνω από την πρώτη στιγμή που βρέθηκα στην ομάδα, να δίνω τον καλύτερό μου εαυτό.
Ξέρουν όλοι πόσο αγαπώ αυτή την ομάδα για την οποία έχω δώσει και την ψυχή μου και στο σημείο αυτό θα ήθελα από την μεριά μου να ευχαριστήσω όλους όσοι με στήριξαν και μου εξέφρασαν την αγάπη τους τις τελευταίες ώρες.
Εμείς από την πλευρά μας θα κάνουμε αυτό που πρέπει, όπως κάνουμε όλα αυτά τα χρόνια και στο τέλος θα δικαιωθούμε. Είναι σημαντικό να λειτουργήσουμε με ηρεμία και σύνεση».
Όσο για το αγωνιστικό κομμάτι, η ομάδα του Διαβολιτσίου ξεκίνησε σήμερα προετοιμασία με μοναδικό ερωτηματικό τον Θεοδωρόπουλο ο οποίος αποχώρησε τραυματίας από το ματς με το Δώριο και είναι αμφίβολος για το Κυριακάτικο εντός έδρας ματς με τον Μεσσηνιακό ΓΣ.