"Τρίποντο" με επική ανατροπή το Δώριο!

Απίστευτο σε εξέλιξη παιχνίδι διεξήχθη στο Δώριο ανάμεσα στην ομώνυμη ομάδα και το Διαβολίτσι.
Το Δώριο νίκησε με 4-3 και ενώ βρέθηκε να χάνει με 3-0 (!) στο ημίχρονο, με άλλα λόγια ανέτρεψε το εις βάρος του σκορ με 4 γκολ στην επανάληψη.
Από την άλλη, το παιχνίδι αυτό αποτελεί μια «αυτοκτονία» για τους φιλοξενούμενους οι οποίοι στην επανάληψη χαλάρωσαν υπερβολικά και το πλήρωσαν με τον πλέον εμφατικό τρόπο.
Μέχρι το 25΄ οι «νερατζούρι» προηγήθηκαν με 2-0 χάρις σε δυο τέρματα του Βουρνά (13΄, 25΄), ενώ στο 43΄ ο ίδιος παίκτης ήταν ο δημιουργός του τρίτου τέρματος του ΔΙαβολιτσίου το οποίο πέτυχε ο Μαρής.
Ωστόσο στην επανάληψη η εικόνα άλλαξε …άρδην, ξεκινώντας από το 48΄!
Ο Ψωρομύτης κέρδισε πέναλτι από τον Δημητρίου, το εκτέλεσε ο ίδιος και μείωσε σε 1-3, ενώ στο 50΄ οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να «καθαρίσουν» το ματς όμως ο Κωστόπουλος αστόχησε σε τετ α τετ.
Μέσα σε διάστημα 10 λεπτών το Δώριο είχε καταφέρει να ισοφαρίσει σε 3-3 με κεφαλιά του Παπαδόγιαννη (55΄) και απίστευτο ψαλιδάκι του Βασιλόπουλου από την σέντρα του Ξυδιά!
Μάλιστα, οι γηπεδούχοι δεν έμειναν εκεί καθώς στο 74΄ ο Γκότσης με κεφαλιά ολοκλήρωσε την ολική ανατροπή του Δωρίου!
● Διαιτησία: Δ. Νίκας, Ε. Ζαρακοβίτης, Α. Τσουκάλη
ΔΩΡΙΟ: Δήμας, Γεωργακόπουλος, Γκιάτα, Γκότσης, Αλεξόπουλος, Γκρίτζαλης (77΄ Μαραγκός), Ξυδιάς, Παπαδόγιαννης (88΄ Γεωργιόπουλος), Ψωρομύτης, Βασιλόπουλος, Μωράκης
ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ: Μερκούρης, Παπαλέξης, Αριστομενόπουλος, Γερμάνης, Δημητρίου, Μαρής, Κωστόπουλος (80΄ Σβερκούνος), Δημόπουλος (64΄ Χότζα), Βουρνάς, Παλιάς, Θεοδωρόπουλος (46΄ λ. τρ. Χρισρτόπουλος)