"Μοιρασιά" για Απόλλωνα και Ανδρούσα

Βαθμούς και γκολ μοίρασαν Απόλλωνας Καλαμάτας και Ανδρούσα στο παιχνίδι που διεξήχθη στο «Γ. Λουκαρέας».
Το σκορ αδικεί την Ανδρούσα του 2ου ημιχρόνου η οποία έχασε πολλές ευκαιρίες να σκοράρει με το σκορ στο 1-1, όμως δεν κατάφερε να πάρει την νίκη.
Το πρώτο μέρος ήταν μοιρασμένο και μέτριο από πλευράς ποιότητας, καθώς πέραν των δυο τερμάτων του αγώνα δεν σημειώθηκαν αξιόλογες φάσεις.
Οι «μελανόλευκοι» προηγήθηκαν στο σκορ στο 16ο λεπτό με καρφωτή κεφαλιά του Δ. Τσουλάκου έπειτα από ωραία προσπάθεια και σέντρα του Σκιά, όμως η αντίδραση της Ανδρούσας ήταν άμεση και η ισοφάριση ήρθε στο 21΄.
Ο Πατσιώτης εκτέλεσε το κόρνερ από δεξιά και ο Ηλιόπουλος στο 2ο δοκάρι πετάχτηκε και με προβολή σκόραρε για το 1-1.
Επίσης, ο Νίκος Πατσιώτης ενδέχεται να τραυματίστηκε σοβαρά στο 41ο λεπτό όταν του γύρισε ο αστράγαλος σε ανύποπτη στιγμή και διακομίσθηκε στο νοσοκομείο στην ανάπαυλα.
Στο 2ο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν πολύ καλύτεροι, αναγκάζοντας τους «απολλωνιστές» κυρίως σε παθητικό ρόλο, έχοντας ως «ήρωα» τον Αντωνόπουλο!
Στο 48΄ ο Βοσνάκης έκανες την εξ΄ επαφής προβολή όμως ο Αντωνόπουλος έδιωξε σωτήρια σε κόρνερ και στο 60΄ ο Ζάκκας έφυγε στην αντεπίθεση από πάσα του Βοσνάκη, πέρασε 3 παίκτες και έκανε το σουτ λίγα εκατοστά εντός περιοχής όμως ο Αντωνόπουλος και πάλι έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.
Η μεγαλύτερη ευκαιρία της Ανδρούσας ήταν στο 62΄ όταν από διαγώνια μπαλιά και πάλι του Βοσνάκη ο Ζάκκας βγήκε μόνος του μπροστά και έκανε κακό σουτ από την μικρή περιοχή, χάνοντας «σίγουρο» τέρμα!
Μετά το 70΄ ο ρυθμός έπεσε, τα σκληρά μαρκαρίσματα κυριάρχησαν και μάλιστα λίγο πριν το φινάλε έγινε μια σύρραξη ανάμεσα στους παίκτες των δυο ομάδων, όμως ευτυχώς δεν δόθηκε συνέχεια.
● Διαιτησία: Σ. Λάμιας, Η. Σκόρδος, Ε. Παναγιωτόπουλος
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Γιώργος Γρηγορόπουλος): Αντωνόπουλος, Μαργιόλης (65΄ Κουπούζος), Μιγκάκης, Πανταζής, Κορομηλάς, Λάζαρης, Μάλαμας, Κλουβάτος, Στριλίγκας (75΄ Παυλάκος), Δ. Τσουλάκος (54΄ Πετράκος), Σκιάς
ΑΝΔΡΟΥΣΑ: Κατσίποδας, Γκούνης, Γεωργιόπουλος, Ζάκκας (78΄ Κέλα), Μπαλόπουλος, Ηλιόπουλος, Πατσιώτης (41΄ λ. τρ. Βοσνάκης), Καλογερόπουλος, Μουλαβασίλης, Μαραγκούλιας (57΄ Κάλλας)