"Διπλό" στο Πυργάκι ο Μελιγαλάς

Μεστή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Εθνικός ΜΕλιγαλά, ο οποίος επικράτησε με 2-0 του Μιλτιάδη σε μια από τις πιο δύσκολες έδρες της κατηγορίας και πέτυχε την 2η συνεχή νίκη του μετά από αυτήν επί του Παμίσου.
Οι γηπεδούχοι ήταν ανταγωνιστικοί κυρίως στην επανάληψη και επικρατεί ικανοποίηση για την εμφάνισή τους στον αγώνα.
Στο 1ο μέρος τα πράγματα ήταν ισορροπημένα με τον Εθνικό να έχει ελαφρά υπεροχή και να σκοράρει στο 40΄ με ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πανταζή.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι βγήκαν μπροστά για την ισοφάριση και απειλούσαν κυρίως από στημένα, με τον Καλλιντέρη να νικά τον Πλατάκη σε σουτ του τελευταίου στο 68ο λεπτό και τον Σωτηρόπουλο να έχει δοκάρι στο 75΄!
Ο Μελιγαλάς ευτύχησε να πετύχει και 2ο τέρμα στις καθυστερήσεις του αγώνα με την μπάλα να βρίσκει στο χέρι του Σταματόπουλου έπειτα από προσπάθεια του Κ. Κανελλόπουλου και με τον Καραγιάννη να ευστοχεί στην εσχάτη των ποινών.
● Διαιτησία: Δ. Πλακογιάννης, Ε. Παναγιωτόπουλος, Φ. Κασκάνης
ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ (Κώστας Λαμπρόπουλος): Καλογήρου, Ζώτος, ΜΠάλλας, Δημόπουλος (88΄ Πουλογεώργος), Ανδρώνης, Αναστασόπουλος, Μεμά (70΄ Καραμπότσος), Σταματόπουλος, Πλατάκης, Σωτηρόπουλος, Μπαρτσελό
ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ (Κώστας Κλάδης): Καλλιντέρης, Παπαδόπουλος, Θανόπουλος, Μακρυνιώτης, Μπαστακός, Γεωργόπουλος, Μουστάκας, Καραγιάννης, Πανταζής (75΄ Κοψαχείλης), Μουρούσιας (87΄ Π. Κανελλόπουλος), Φωτιάδης (70΄ λ. τρ. Κ. Κανελλόπουλος