Ο Πανθουριακός "ταπείνωσε" τον Τσικλητήρα!

Αυτή τη τροπή, κανείς δεν την περίμενε στο συγκεκριμένο ματς.
Ο Πανθουριακός «ταπείνωσε» τον πρωτοπόρο της Α΄ τοπικής Τσικλητήρα Πύλου με 5-1, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 2ο λεπτό!
Οι φιλοξενούμενοι πραγματοποίησαν τραγική εμφάνιση, καθώς πέραν του τέρματος που σημείωσαν δεν απείλησαν σε κανένα σημείο του αγώνα με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να πάρουν δίκαια την νίκη.
Ο Μίντζηρας φέρει ευθύνη στα 3 από τα 5 τέρματα της ομάδας του και βρέθηκε σε πολύ κακή μέρα.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 2ο λεπτό με τον Τσάτσο, όμως η Θουρία από το μισάωρο και μετά κυριάρχησε απόλυτα όμως δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο τέρμα.
Στην επανάληψη ήρθε η «τιμωρία» για τον Τσικλητήρα, καθώς η Θουρία στο 54΄ ισοφάρισε σε 1-1 χάρη στο πρώτο λάθος του Μίντζηρα και στο 68΄ πήρε το προβάδισμα με γκολ του Δωδέκατου.
Ο Ν. Μουλιάτος με απευθείας εκτέλεση φάουλ και νέο λάθος του Μίντζηρα έκανε το 3-1, o Bασιλόπουλος σκόραρε στο 84΄ και το τελικό 5-1 διαμόρφωσε ο Γ. Μουλιάτος από το τελευταίο λάθος του πολύπειρου πορτιέρο.
Το φιλμ του αγώνα
2΄ 1-0 από μακρινή μπαλιά και κεφαλιά προς τα πίσω αμυντικού της Θουρίας ο Τσάτσος βγαίνει μπροστά και κάνει το ψηλοκρεμαστό πλασέ για το 1-0
25΄ ο Διακουμής μπαίνει από αριστερά και βγαίνει απέναντι στον Κ. Βασιλόπουλο, όμως το πλασέ του αποκρούστηκε από τον αντίπαλο πορτιέρο
26΄ ο Χαρμπίλας από αριστερά κόβει στον Ηλιόπουλο, αυτός από το ύψος του πέναλτι σουτάρει όμως η μπάλα περνά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
37΄ μακρινό φάουλ του Β. Σεφεράσι, η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά και καταλήγει στην συμβολή των δοκών!
45΄ ο Ηλιόπουλος βρέθηκε σε θέση βολής από το ύψος της μεγάλης περιοχής, όμως το σουτ του καταλήγει σε σώματα
51΄ σέντρα του Παντσιώτη από δεξιά, ο Ν. Μουλιάτος ανενόχλητος στην περιοχή κάνει αδύναμη κεφαλιά η οποία καταλήγεις την αγκαλιά του Μίντζηρα
54΄ 1-1 μακρινό φάουλ του Καράμπελα, ο Μίντζηρας χάνει την μπάλα μέσα από τα χέρια και αυτή καταλήγει στα δίχτυα!
67΄ διαγώνιο σουτ του Γ. Μουλιάτου από δεξιά, η μπάλα στο δεξί δοκάρι του Μίντζηρα!
68΄ 2-1 κόρνερ του Β. Σεφεράσι από αριστερά, ο Ηλιόπουλος παίρνει την πρώτη κεφαλιά, ο Μίντζηρας αποκρούει προσωρινά και στην επαναφορά ο Βασιλόπουλος με κοντινή κεφαλιά σκοράρει!
78΄ 3-1 απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ν. Μουλιάτου από πολύ δεξιά του , ο Μίντζηρας δεν μπορεί να μπλοκάρει και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα
84΄ κόρνερ από τον Ν. Μουλιάτο, μετά από κόντρες η μπάλα καταλήγει στον Δωδέκατο ο οποίος κάνει βολέ προ του Μίντζηρα και σκοράρει για το 4-1!
87΄ ο Μίντζηρας κάνει λάθος διώξιμο και ο Γ. Μουλιάτος σε κενή εστία σκοράρει για το 5-1!
● Διαιτησία: Δ. Νίκας, Σ. Λάμιας, Ι. Γιαννέτσος
ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ (Γιώργος Αργυρόπουλος): Κ. Βασιλόπουλος, Παντσιώτης, Χαρμπίλας (71΄ Δωδέκατος), Β. Σεφεράσι, Κωνσταντόπουλος, Καράμπελας, Γ. Μουλιάτος, Ηλιόπουλος, Β. Βασιλόπουλος, Α. Σεφεράσι (12΄ λ. τρ. Ν. Μουλιάτος), Μαραβέλας
ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ: Μίντζηρας, Σίνος (78΄ Τσώνης), Μουράτης, Χοτζάι, Ανταλής (15΄ λ. τρ. Χύσα), Ν. Παπαγεωργίου, Δούνιας, Γ. Παπαγεωργίου (56΄Κουτίβας), Διακουμής, Τσάτσος, Ν. Βασιλόπουλος