Έσπασαν ...σερί στον Μελιγαλά! (pics)

Πολλά …σερί έσπασαν στο γήπεδο του Μελιγαλά, όπου ο τοπικός Εθνικός νίκησε τον μέχρι πρότινος πρωτοπόρο και αήττητο Πάμισο Μεσσήνης με 2-1.
Ήταν η πρώτη απώλεια βαθμών (είχε 9 στα 9) του Παμίσου, αλλά και τα πρώτα γκολ που δέχθηκε στο πρωτάθλημα καθώς μέχρι πρότινος είχε 33-0 στα τέρματα!
Ο Εθνικός – που είχε για πρώτη φορά στον πάγκο του τον Κώστα Κλάδη – κυριάρχησε στο 1ο ημίχρονο μπροστά στα βλέμματα 300 περίπου οπαδών (200 του Εθνικού, 100 του Παμίσου) και είχε την πρώτη καλή ευκαιρία στο 15΄ με τον Πανταζή να νικιέται σε τετ α τετ από τον Κωνσταντακόπουλου.
Ο πορτιέρο των «νησιωτών» νίκησε και τον Φωτιάδη στο 25΄σε μακρινό σουτ, όχι ,όμως και τον ΜΠαστακό ο οποίος σκόραρε με μακρινή εκτέλεση φάουλ στο 40ο λεπτό για το 1-0.
8 λεπτά μετά το ξεκίνημα του 2ου μέρους (53΄) οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους με φοβερό απευθείας φάουλ του Φωτιάδη λίγα μέτρα εκτός περιοχής!
Στο 58΄ ο Πανταζής έκανε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, όμως ο Κωνσταντακόπουλος έδιωξε. Από εκείνο το σημείο και έπειτα οι «νησιώτες» ανέβασαν την απόδοσή τους και έχασαν δυο καλές ευκαιρίες με Τσουλάκο και Χελά και τελικά μείωσαν στο 80΄ με πέναλτι του Τσουλάκου το οποίο κέρδισε ο Μωράκης από τον Μπαστακό.
Μετά το τέλος του αγώνα υπήρξε μεγάλη ένταση στα αποδυτήρια ανάμεσα σε ποδοσφαιριστές των δυο ομάδων και διήρκησε για 10-15 λεπτά. Μάλιστα, σύμφωνα με πληροφορίες πιάστηκαν στα χέρια μερικοί εξ΄ αυτών ωστόσο με την παρέμβαση των ψυχραιμότερων τα πνεύματα ηρέμησαν.
● Διαιτησία: Κ. Ψηλοπαναγιώτης, Δ. Γιαννακλής, Β. Βρυώνης
ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ (Κώστας Κλάδης): Αθανασόπουλος, Παπαδόπουλος (83΄ Π. Κανελλόπουλος), Θανόπουλος, Μακρυνιώτης, Μπαστακός, Μουστάκας, Γεωργόπουλος, Καραγιάννης, Μουρούσιας, Φωτιάδης (83΄ Κ. Κανελλόπουλος), Πανταζής
ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ: Κωνσταντακόπουλος, Ι. Τρίψας, Κορομηλάς, Τζανετέας (57΄ Κουρούπης), Μπερερής, Μωράκης, Τσουλάκος, X. Τρίψας, Γεωργιόπουλος (48΄ Τουρλίδας), Σαραντόπουλος, Χελάς