Νίκη "ανάσα" για το Φαραί!

Σε ένα μέτριο παιχνίδι με λίγες καλές φάσεις, το Φαραί πήρε την νίκη με 2-0 επί του Αστέρα Αρφαρών και έφτασε τους 12 βαθμούς στο πρωτάθλημα, παίρνοντας μεγάλη βαθμολογική «ανάσα».
Στο 1ο ημίχρονο δεν επιτεύχθηκαν σημαντικές φάσεις, παρ’ όλα αυτά οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν χάρη σε αυτογκόλ του Χαραλαμπόπουλου στο 10ο λεπτό.
Το γεγονός αυτό «πάγωσε» τους φιλοξενούμενους, με αποτέλεσμα να μην μπορούν να δημιουργήσουν προϋποθέσεις για γκολ.
Στην επανάληψη ο Αστέρας βγήκε μπροστά για την ισοφάριση, πράγμα το οποίο εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι οι οποίοι πέτυχαν και 2ο τέρμα με τον Σπανό να «σπάει» το τεχνικό οφσάιντ στο 55΄ και να σκοράρει με πλασέ.
Στην φάση αυτή οι Αρφαραίοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα για οφσάιντ.
● Διαιτησία: Δ. Πλακογιάννης, Π. Σερεμέτης, Χ. Καστανάς
ΦΑΡΑΙ: Μαρής, Καπακλής, Μαυροειδάκος, Αντωνόπουλος, Βαβαρούτσος (18΄ λ. τρ. Παχής), Γκάι, Σεριάτος (88΄ Μάραντος), Σπανός, Τσέρτος, Πέτση (69΄ Χανδρινός), Καντζιλιέρης
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ (Στάθης Βανικιώτης): Ματθαίος, Στ. Φέστας, Μπούρας, Κ. Φέστας, Χαραλαμπόπουλος, Γιαννακούτζος (74΄ Β. Τσιλίκος), Π. Καπόγλης, Γρ. Τσιλίκος, Καρύδης, Γιαννακόπουλος, Ψωμάρας (62΄ Η. Καπόγλης)