Ο Παναρκαδικός με Κολλιόπουλο 2-0 την Κ20 του Αστέρα Τρίπολης (BINTEO)

Νικηφόρα ξεκίνησε και φέτος τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις η ομάδα του Παναρκαδικού καθώς σε φιλική αναμέτρηση κέρδισε την Κ20 του Αστέρα 2-0 με σκόρερ και των δύο τερμάτων τον Κώστα Κολλιόπουλο.

Ο γηπεδούχος Παναρκαδικός μπήκε δυνατά στο πρώτο μέρος και είχε δοκάρι στο 5΄ σε σουτ του Αρδάμη αλλά στην συνέχεια ο Αστέρας ισορρόπησε χωρίς όμως να κάνει την μεγάλη ευκαιρία.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ομάδες παρατάχθηκαν με διαφορετικές ενδεκάδες, με ένα μόνο παίκτη τον Τσιφτσή, να συνεχίζει κάτω από τα γκολπόστ της Κ20.

Η διαφορά ισορροπίας ήταν υπέρ του Παναρκαδικού, που επέβαλε τον ρυθμό του, σημειώνοντας και τα τέρματα της νίκης, στο 53΄ με κεφαλιά του Κολλιόπουλου μετά σέντρα του Μέλλου και στο 60΄ με μακρινό πλάγιο σουτ του ίδιου ποδοσφαιριστή.

Παναρκαδικός: Α΄ ημίχρονο : Ψυχογιός, Πετρόπουλος, Βουτσελάς, Μπίσσιας, Κυριακόπουλος, Αρδάμης, Δήμος, Κατσικαδάς, Π. Σαλαπάτας, Γκρόσιος, Καναβέτας.
Β΄ ημίχρονο: Τσιώσης, Μέλλος, Μπούτας, Χατζόπουλος,  Άλντο, Αρώνης, Σταθουλόπουλος, Παπουτσής, Καδάς, Κολιόπουλος, Γκλόρι.