ΜΠΑΡΑΖ Γ' ΕΘΝΙΚΗΣ: Ποιοί πήραν την άνοδο- Αποτελέσματα- Τελικές βαθμολογίες-

Με τους αγώνες της 6ης αγωνιστικής ολοκληρώθηκαν τα μπαράζ ανόδου για την Γ' Εθνική και ολοκληρώθηκε το παζλ των 28 ομάδων που μπήραν την άνοδο. Αναλυτικά οι σύλλογοι που πανηγυρίζουν απο τους 14 ομίλους που έγιναν σε όλη της Ελλάδα είναι οι:

1.Δόξα Προσκυνητών (ΕΠΣ Θράκης)

2.Ορφέας Ξάνθης (ΕΠΣ Ξάνθης)

3.ΑΟ Καρδίας (ΕΠΣ Μακεδονίας)

4.Απόλλων Παραλιμνίου (ΕΠΣ Σερρών)

5.Αλμωπός Αριδαίας (ΕΠΣ Πέλλας)

6.ΦΑΣ Νάουσα (ΕΠΣ Ημαθίας)

7.Μακεδονικός Φούφα (ΕΠΣ Κοζάνης)

8.ΑΕ Ποντίων Βατολάκκου (ΕΠΣ Γρεβενών)

9.Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου (ΕΠΣ Τρικάλων)

10.Αστέρας Πετριτή (ΕΠΣ Κέρκυρας)

11.Απόλλων Λάρισας (ΕΠΣ Λαρίσης)

12.Διαγόρας Σεβαστής (ΕΠΣ Πιερίας)

13.Θήβα (ΕΠΣ Βοιωτίας)

14.ΑΕ Ιστιαίας (ΕΠΣ Εύβοιας)

15.Τηλυκράτης Λευκάδας (ΕΠΣ Πρεβέζης/Λευκάδας)

16.Αμβρακία Κωστακιών (ΕΠΣ Άρτας)

17.Προοδευτική (ΕΠΣ Πειραιά)

18.Άγιος Ιερόθεος (ΕΠΣ Αθηνών)

19.Ρόδος (ΕΠΣ Δωδεκανήσου)

20.Πανθηραϊκός (ΕΠΣ Κυκλάδων)

21.Θύελλα Ραφήνας (ΕΠΣΑΝΑ)

22.ΑΟ Ζευγολατιού (ΕΠΣ Κορινθίας)

23.Αχαϊκή (ΕΠΣ Αχαΐας)

24.Αστέρας Αμαλιάδας (ΕΠΣ Ηλείας)

25.Τσικλητήρας Πύλου (ΕΠΣ Μεσσηνίας)

26.Δόξα Μεγαλόπολης (ΕΠΣ Αρκαδίας)

27.ΠΟ Ατσαλένιου (ΕΠΣ Ηρακλείου)

28.ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ (ΕΠΣ Χανίων)

 

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

1ος όμιλος

Ηρακλής Ποταμουδιών - Ορφέας Ξάνθης 3-0
ΑΕ Διδυμοτείχου - Δόξα Προσκυνητών 3-2

 

Βαθμολογία (6 αγωνιστικές)
1.Δόξα Προσκυνητών                     9          8-8
2.Ορφέας Ξάνθης                          9          9-10
--------------------------------------------------------------------------
3.ΑΕ Διδυμότειχου                         8          7-8
4.Ηρακλής Ποταμουδιών                 8          9-7

 

2ος όμιλος

ΑΟ Καρδίας-Απόλλων Παραλιμνίου 1-0
Δόξα Πετρούσας-Μακεδονικός 3-0

 

Βαθμολογία (6 αγωνιστικές)
1.ΑΟ Καρδίας                               15        14-5
2.Απόλλων Παραλιμνίου                 10        11-5
--------------------------------------------------------------------------
3.Μακεδονικός                              7          5-10
4.Δόξα Πετρούσας                        3          7-17

3ος όμιλος

Αλμωπός Αριδαίας-ΜΓΟ Στρατωνίου 2-0
Νάουσα-Πάικο Γουμένισσας 7-3

 

Βαθμολογία (6 αγωνιστικές)
1.Αλμωπός Αριδαίας                         14        13-3
2.Νάουσα                                      11        15-7
--------------------------------------------------------------------------
3.Στρατώνι                                     8          6-6
4.Πάικο Γουμένισσας                        0          3-21

 

4ος όμιλος

Μακεδονικός Φούφα-Μακεδονικός Αγ. Παντ. 4-3
ΑΕ Ποντίων Βατολάκκου-Μ. Αλέξ. Καλλ. Καστοριάς 2-1

 

Βαθμολογία (6 αγωνιστικές)
1.Μακεδονικός Φούφα                       14        9-5
2.ΑΕ Ποντίων Βατολάκκου                  11        7-6
--------------------------------------------------------------------------
3.Μακεδονικός Αγ. Παντ.                     7     10-10
4.Μ. Αλέξ. Καλλ. Καστοριάς                  1        4-9

5ος όμιλος

Αστέρας Πετρίτη-Μαύροι Αετοί Ελευθερ. 2-2
ΑΟ Βελισσαρίου-Δόξα Γαρδικίου 4-1

 

Βαθμολογία (6 αγωνιστικές)
1.Μαύροι Αετοί                            11        14-7
2.Αστέρας Πετρίτη                       10        7-8
--------------------------------------------------------------------------
3.ΑΟ Βελισσαρίου                         9         11-7
4.Δόξα Γαρδικίου                          4         6-16

 

6ος όμιλος

Απόλλων Λάρισας-Διαγόρας Σεβαστής 2-1
Ηρακλής Βόλου-ΑΟ Σελλάνων 1-3

 

Βαθμολογία (6 αγωνιστικές)
1.Απόλλων Λάρισας                          16        12-3
2.Διαγόρας Σεβαστής                        11        11-5
--------------------------------------------------------------------------
3.ΑΟ Σελλάνων                                7          6-10
4.Ηρακλής Βόλου                             0          4-15

 

7ος όμιλος

Αίολος-Ολυμπιακός Λαμίας 1-3
Θήβα-ΑΕ Ιστιαίας 0-0

 

Βαθμολογία (6 αγωνιστικές)
1.Θήβα                                          14        11-4
2.ΑΕ Ιστιαίας                                   10        12-5
--------------------------------------------------------------------------
3.Ολυμπιακός Λαμίας                        10        8-8
4.Αίολος Καρπενησίου                        0        5-19

 

8ος όμιλος

Τηλυκράτης-Αστέρας Ιτέας 3-2
Ναυπακτιακός Αστέρας-Αμβρακία Κωστακιών 0-1

 

Βαθμολογία (6 αγωνιστικές)
1.Τηλυκράτης                                14        13-4
2.Αμβρακία Κωστακίων                     11        11-9
--------------------------------------------------------------------------
3.Ναυπακτιακός Αστέρας                   6          5-7
4.Αστέρας Ιτέας                               3          10-19

 

9ος όμιλος

Αετός Κορυδ.-Προοδευτική 1-1
Αιγάλεω-Άγιος Ιερόθεος 1-4

 

Βαθμολογία (6 αγωνιστικές)
1.Προοδευτική                              11        7-2
2.Άγιος Ιερόθεος                           11        10-5
--------------------------------------------------------------------------
3.Αετός Κορυδ.                             5          7-7
4.Αιγάλεω                                     3          5-15
*Εκκρεμεί η απόφαση για το ματς του Αιγάλεω με την Προοδευτική που είχε διακοπεί

 

10ος όμιλος

Αίγειρος Μυστεγνών-Ποσειδών Καρδαμύλων 4-1
Ρόδος-Πανθηραϊκός 2-1

 

Βαθμολογία (6 αγωνιστικές)
1.Ρόδος                                       18        19-2
2.Πανθηραϊκός                              10        8-4
--------------------------------------------------------------------------
3.Ποσειδών Καρδαμύλων                 4          3-14
4.Αίγειρος Μυστεγνών                     3          6-16

 

11ος όμιλος

ΑΟ Ζευγολατιού-Πυθαγόρας 1-0
Θύελλα Ραφήνας-Ζωφριά 3-0

 

Βαθμολογία (6 αγωνιστικές)
1.Θύελλα Ραφήνας                       14        11-0
2.ΑΟ Ζευγολατιού                        13        8-5
--------------------------------------------------------------------------
3.Ζωφριά                                    4          5-12
4.Πυθαγόρας                               3          3-10

 

12ος όμιλος

Αστέρας Αμαλιάδας-ΑΟ Εικοσιμίας 7-1
Αχαϊκή-ΑΟ Τσιλιβή 4-0

 

Βαθμολογία (6 αγωνιστικές)
1.Αχαϊκή                                   13        12-5
2.Αστέρας Αμαλιάδας                  13        16-5
--------------------------------------------------------------------------
3.ΑΟ Τσιλιβή                             8          10-11
4.ΑΟ Εικοσιμίας                          0          4-21

 

13ος όμιλος

Ολυμπιακός Γυθείου-Τσικλητήρας Πύλου 1-1
ΑΕ Λέρνας-Δόξα Μεγαλόπολης 0-1

 

Βαθμολογία (6 αγωνιστικές)
1.Τσικλητήρας Πύλου                 11        6-2
2.Δόξα Μεγαλόπολης                  11        9-7
--------------------------------------------------------------------------
3.ΑΕ Λέρνας                              8          5-5
4.Ολυμπιακός Γυθείου                 2          4-10

 

14ος όμιλος

Άρης Περιβολίων-ΑΕ Εργαζομένων ΙΝΚΑ 2-1
ΠΟ Ατσαλένιου-ΟΦ Ιεράπετρας 2-0

 

Βαθμολογία (6 αγωνιστικές)
1.ΠΟ Ατσαλένιου                       11        11-4
2.ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ                            10        6-6
--------------------------------------------------------------------------
3.Άρης Περιβολίων                     7          6-10
4.ΟΦ Ιεράπετρας                      5          3-6

376 views
Top