Ο Τσικλητήρας και οι υπόλοιποι… 18!- Αποτελέσματα, βαθμολογίες των μπαράζ σε όλους τους ομίλους

Συνολικά 19 ομάδες πανηγυρίζουν την άνοδο στην Γ΄ Εθνική μετά τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής των μπαράζ αν και οι δυο απ΄ αυτές (Ρόδος και Θήβα) την είχαν εξασφαλίσει από την προηγούμενη Τετάρτη.

Από τον 1ο όμιλο ανέβηκαν Ορφέας Ξάνθης, Δόξα Προσκυνητών, από τον 2ο ο ΑΟ Καρδίας και ο Απόλλων Παραλιμνίου από τον 3ο ο Αλμωπός Αριδαίας, από τον 4ο ο Μακεδονικός Φούφα από τον 5ο όμιλο οι Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου, από τον 6ο οι Απόλλων Λάρισας, Διαγόρας Σεβαστής, από τον 7ο η Θήβα, από τον 8ο ο Τηλυκράτης 2014, από τον 9ο Προοδευτική και Άγ. Ιερόθεος από τον 10ο Ρόδος και Πανθηραϊκός, από τον 11ο Θύελλα Ραφήνας και ΑΟ Ζευγολατιού, από τον 13ο ο Τσικλητήρας και από τον 14ο η ΑΕ Εργαζομένων ΙΝΚΑ

Ο μοναδικός όμιλος που δεν έχει ακόμη ομάδα είναι ο 12ος με τις ομάδες της Δυτικής Πελοποννήσου και της Ζακύνθου όπου όλα θα κριθούν στο φινάλε. Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες

 

 

 

1ος όμιλος

Ορφέας Ξάνθης- Δόξα Προσκυνητών 1-2

Ηρακλής Ποταμιουδιών- ΑΕ Διδυμοτείχου 2-2

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ

ΟΜΑΔΑ

ΑΓ

Ν

Ι

Η

Γ+

Γ-

Β

1

Ορφέας Puma Ξάνθης

5

3

0

2

9

7

9

2

Δόξα Προσκυνητών

5

3

0

2

6

5

9

3

ΑΕ Διδυμοτείχου

5

1

2

2

4

6

5

4

Ηρακλής Ποταμουδιών

5

1

2

2

6

7

5

 

2ος όμιλος

Απόλλων Παραλιμνίου- Μακεδονικός (διακοπή- αποχώρησαν οι φιλοξενούμενοι)

ΑΟ Καρδίας- Δόξα Πετρούσας 4-0

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ

ΟΜΑΔΑ

ΑΓ

Ν

Ι

Η

Γ+

Γ-

Β

1

ΑΟ Καρδίας

5

4

0

1

13

5

12

2

Απόλλων Παραλιμνίου

4

2

1

1

8

4

7

3

Μακεδονικός

4

2

1

1

5

4

7

4

Δόξα Πετρούσας

5

0

0

5

4

17

0

 

3ος όμιλος

ΜΓΟ Στρατωνίου- Πάικο Γουμένισσας 2-0
Αλμωπός Αριδαίας-Νάουσα 3-2

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ

ΟΜΑΔΑ

ΑΓ

Ν

Ι

Η

Γ+

Γ-

Β

1

Αλμωπός Αριδαίας

5

3

2

0

11

3

11

2

Στρατωνίου ΜΓΟ

5

2

2

1

6

4

8

3

Νάουσα

5

2

2

1

8

4

8

4

ΠΑΪΚΟ Γουμένισσας

5

0

0

5

0

14

0

 

4ος όμιλος

Μακεδονικός Αγ. Παντ.-Μ. Αλέξ. Καλλ. Καστοριάς 2-1
Μακεδονικός Φούφα-ΑΕ Ποντίων Βατολάκκου 0-0

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ

ΟΜΑΔΑ

ΑΓ

Ν

Ι

Η

Γ+

Γ-

Β

1

Μακεδονικός Φούφα

5

3

2

0

5

2

11

2

ΑΕ Ποντίων

5

2

2

1

5

5

8

3

Μακεδονικός Αγ. Παντελεήμονα

5

2

1

2

7

6

7

4

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας

5

0

1

4

3

7

1

 

5ος όμιλος

Μαύροι Αετοί Ελευθεροχ.-Δόξα Γαρδικίου 6-1
Αστέρας Πετρίτη- ΑΟ Βελισσαρίου 2-1

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ

ΟΜΑΔΑ

ΑΓ

Ν

Ι

Η

Γ+

Γ-

Β

1

Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου

5

3

1

1

12

5

10

2

Αστέρας Πετρίτη

5

3

0

2

5

6

9

3

ΑΟ Βελισσαρίου

5

2

0

3

7

6

6

4

Δόξα Γαρδικίου

5

1

1

3

5

12

4

 

6ος όμιλος

Διαγόρας Σεβαστής-ΑΟ Σελλάνων 4-0
Απόλλων Λάρισας-Ηρακλής Βόλου 3-0

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ

ΟΜΑΔΑ

ΑΓ

Ν

Ι

Η

Γ+

Γ-

Β

1

Απόλλων Λάρισας

5

4

1

0

10

2

13

2

Διαγόρας Σεβαστής

5

3

2

0

10

3

11

3

ΑΟ Σελλάνων

5

1

1

3

3

9

4

4

Ηρακλής Βόλου

5

0

0

5

3

12

0

 

7ος όμιλος

Ολυμπιακός Λαμίας-ΑΕ Ιστιαίας 2-1
Αίολος-Θήβα 2-5

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ

ΟΜΑΔΑ

ΑΓ

Ν

Ι

Η

Γ+

Γ-

Β

1

Θήβα ΑΟ

5

4

1

0

11

4

13

2

Ένωση Απολλώνιου/Ιστιαίας

5

3

0

2

12

5

9

3

Ολυμπιακός Λαμίας

5

2

1

2

5

7

7

4

Αίολος

5

0

0

5

4

16

0

 

8ος όμιλος

Αστέρας Ιτέας-Αμβρακία Κωστακίων 4-3
Τηλυκράτης-Ναυπακτιακός Αστέρας 3-0

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ

ΟΜΑΔΑ

ΑΓ

Ν

Ι

Η

Γ+

Γ-

Β

1

Τηλυκράτης 2014

5

3

2

0

11

2

11

2

Αμβρακία Κωστακίων

5

2

2

1

10

9

8

3

Ναυπακτιακός Αστέρας

5

2

0

3

5

7

6

4

Αστέρας Ιτέας

5

1

0

4

8

16

3

 

9ος όμιλος

Προοδευτική-Άγιος Ιερόθεος 0-0
Αετός Κορυδ.-Αιγάλεω 3-0

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ

ΟΜΑΔΑ

ΑΓ

Ν

Ι

Η

Γ+

Γ-

Β

1

Προοδευτική

4

3

1

0

7

1

10

2

Άγιος Ιερόθεος

5

2

2

1

6

4

8

3

Αετός Κορυδαλλού

5

1

1

3

6

7

4

4

ΑΟ Αιγάλεω

4

1

0

3

4

11

3

*Εκκρεμεί η απόφαση για το ματς Αιγάλεω-Προοδευτική

 

10ος όμιλος

Ποσειδών Καρδαμύλων-Πανθηραϊκός 0-0
Αίγειρος Μυστεγνών-Ρόδος 0-3

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ

ΟΜΑΔΑ

ΑΓ

Ν

Ι

Η

Γ+

Γ-

Β

1

ΑΣ Ρόδος

5

5

0

0

17

1

15

2

Πανθηραϊκός

5

3

1

1

7

2

10

3

Ποσειδών Καρδαμύλων

5

1

2

3

2

10

4

4

Αίγειρος Μυστεγνών

5

0

0

5

2

15

0

 

11ος όμιλος

Πυθαγόρας-Ζωφριά 3-2
ΑΟ Ζευγολατιού-Θύελλα Ραφήνας 0-0

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ

ΟΜΑΔΑ

ΑΓ

Ν

Ι

Η

Γ+

Γ-

Β

1

Θύελλα Ραφήνας

5

3

2

0

8

0

11

2

ΑΟ Ζευγολατιού

5

3

1

1

7

5

10

3

Ζωφριά

5

1

1

3

5

9

4

4

Πυθαγόρας

5

1

0

4

3

9

3

 

12ος όμιλος

ΑΟ Εικοσιμίας-ΑΟ Τσιλιβή 1-2
Αστέρας Αμαλιάδας-Αχαϊκή 1-0

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ

ΟΜΑΔΑ

ΑΓ

Ν

Ι

Η

Γ+

Γ-

Β

1

Αχαϊκή

5

3

1

1

8

5

10

2

Αστέρας Αμαλιάδας-Πανόπουλου

5

3

1

1

9

4

10

3

Τσιλιβή ΑΟ

5

2

2

1

10

7

8

4

ΑΟ Εικοσιμίας

5

0

0

5

3

14

0

 

13ος όμιλος

Τσικλητήρας Πύλου-Δόξα Μεγαλόπολης 3-0
Ολυμπιακός Γυθείου-ΑΕ Λέρνας 1-1

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ

ΟΜΑΔΑ

ΑΓ

Ν

Ι

Η

Γ+

Γ-

Β

1

ΑΟ Πύλου

5

3

1

1

5

1

10

2

Λέρνα

5

2

2

1

5

4

8

3

Δόξα Μεγαλόπολης

5

2

2

1

8

7

8

4

Ολυμπιακός Γυθείου

5

0

1

4

3

9

1

 

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 5/6)
Ολυμπιακός Γυθείου-Τσικλητήρας Πύλου
ΑΕ Λέρνας-Δόξα Μεγαλόπολης

 

14ος όμιλος

ΑΕ Εργαζομένων ΙΝΚΑ-ΟΦ Ιεράπετρας 2-0
Άρης Περιβολίων-ΠΟ Ατσαλένιου 2-5

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ

ΟΜΑΔΑ

ΑΓ

Ν

Ι

Η

Γ+

Γ-

Β

1

ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ

5

3

1

1

5

4

10

2

Ατσαλένιου ΠΟ

5

2

2

1

9

4

8

3

ΟΦ Ιεράπετρας

5

1

2

2

3

4

5

4

Άρης Περιβολίων

5

1

1

3

4

9

4

 

 

404 views
Top