Δόξα Μεγαλόπολης- Ολυμπιακός Γυθείου 3-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Η Δόξα Μεγαλόπολης υποδέχεται στο τελευταίο εντός έδρας ματς την ομάδα της Λέρνας για την 3η αγωνιστική των μπαράζ ανόδου στη Γ Εθνική.

Οι συνθέσεις

Δόξα Μεγαλόπολης: Δημητρέλης, Αθανασιάδης (87' Μοσχίδης), Παναγιωτόπουλος, Γιαννακούλιας, Στρέμπας (83΄Τζιανής), Αντώνακας, Δρόσος, Κατσαρός(65΄Κοσκολός), Νάνος, Λυμπερόπουλος Ν., Λυμπερόπουλος Δ.
Ολυμπιακός Γυθείου: Καβαλιώτης, Ρασιάς, Τζανετάκος, Λιγνός Δ., Λιγνός Ακης, Σουκούλι, Σουκούλι Μ., Κατσικάς, Βλάχος, Γρηγοράκης, Καρνιάτης

12’ 1-0 Η ΔΟΞΑ! Οι γηπεδούχοι ανοίγουν το σκορ με τον Χρήστο Δρόσο ο οποίος κέρδισε την κεφαλιά μετά από κόρνερ του Στρέμπα

44' Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους όταν σε σέντρα απο αριστερά του Δρόσου ο Νίκος Λυμπερόπουλος κατέβασε ωραία την μπάλα αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε μόλις άουτ

45' Ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος στο ΔΑΚ Μεγαλόπολης με τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ 1-0

46' Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στην Μεγαλόπολη

60' Aπομακρύνθηκε απο τον παγκο του Γυθείου ο γεν. αρχηγός κ. Κολοκοτρώνης. Κατά την απομάκρυνση υπήρξε ένταση στη κερκίδα με φίλους της Δόξας

61' Σουτ Τζανετακου δύσκολα σε κορνερ ο Δημητρελης

Πιέζει στο β ημίχρονο ο Ολυμπιακός

65' Αλλαγή για Δόξα. Ο Κοσκολός στη θέση του Κατσαρού

68' ΓΚΟΛ 1-1 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ! Σουτ μέσα απο την περιοχή του Ρασιά δεν μπόρεσε να αντιδράσει ο Δημητρέλης

69' Πέναλτι σε ανατροπή του Νίκου Λυμπερόπουλου από τον Μάρτιν Σούκουλι

70' Το εκτέλεσε ο ίδιος αλλά ο Καβαλιώτης έσωσε. Στην επαναφορά κεφαλιά Στρεμπα απόκρουσε εντυπωσιακά ο Καβαλιώτης!

Ένταση και ψιλές στη κερκίδα με φίλους των δυο ομάδων

75' ΓΚΟΛ 2-1 Η ΔΟΞΑ. Οι γηπεδούχοι παίρνουν το προβάδισμα με το Νάνο. Διαμαρτυρίες έντονες απο τους φιλοξενούμενους. Κόκκινη στον Βλάχο για διαμαρτυρία

78' ΓΚΟΛ 2-2 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ. Ισοφαρίζουν εκ νέου οι φιλοξενούμενοι με τον Κατσίκα

89' ΓΚΟΛ Η ΔΟΞΑ 3-2: Ο Νάνος με πλασέ μέσα απο την περιοχή δίνει εκ νέου το προβάδισμα στους αρκάδες

90' Δυο κόκκινες για τον Ολυμπιακό απο την Ευθαλία Μήτση. Με 8 παίκτες θα τελειώσει το ματς η ομάδα του Γυθείου

93΄ Φάουλ του Τζανετάκου με τη μπάλα να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι

94' ΤΕΛΙΚΟ 3-2. Μεγάλη νίκη για την Μεγαλόπολη μπήκε και πάλι στο κόλπο της ανόδου