ΑΙΟΛΙΚΟΣ- ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ 4-2: Βροχή τα γκολ και οι … αποβολές

Χάρη σε ένα εκρηκτικό πρώτο δεκάλεπτο ο Αιολικός επιβλήθηκε με 4-2 του Παναργειακού ο οποίος τελείωσε το ματς με 9 παίκτες!
Ο Πέτρος Μίχος είδε τους παίκτες του να κάνουν ιδανικό ξεκίνημα και στο δεκάλεπτο να έχουν προβάδισμα δυο τερμάτων. Αρχικά ο Σίμωσης στο 2’ και στην συνέχεια ο Κριπιντίρης στο 9’ έκαναν γρήγορα-γρήγορα 2-0, ενώ ο Παναργειακός μείωσε σε 2-1 στο 30΄ με τον Μπούνα.

Οι λύκοι κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα στο 71΄ με τον Νικλητσιώτη αλλά πέντε λεπτά αργότερα έμειναν με 10 παίκτες λόγω 2ης κίτρινης του Ηρακλή, και στο 84΄ έμειναν με 9 παίκτες λόγω αποβολής με απευθείας κόκκινη του Λιόση.

Στα τελευταία λεπτά ο Αιολικός πίεσε και με 2 γκολ των Αθανασόπουλου στο 88΄ και του Κέρι στο 89΄ έφτασε στην ενδέκατη νίκη στην σεζόν.

ΑΙΟΛΙΚΟΣ: Πουρής, Καδής, Καλαγκάνης, Μπακάλης, Βαγγέλη, Κριπιντίρης, Τσιλιγγίρης, Μίχος, Σίμωσης, Κέρη, Μανουσάκης
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: Ρίζος, Λιόσης, Κολλαράς, Γεωργίου, Κοντέων, Πούτση, Μπούνας, Ηρακλής, Τσόφλιος, Γκατιάγκα, Παντελής