Αποκλεισμός στα πέναλτι για Παναργειακό

Τέλος στην πορεία του Παναργειακού στο Κύπελλο ερασιτεχνών μπήκε στην Ραφήνα όπου η τοπική Τριγλία επικράτησε στα πέναλτι με 5-3 και άφησε εκτός συνέχειας τους «λύκους» οι οποίοι, θυμίζουμε, προέρχονταν από την μεγάλη εκτός έδρας πρόκριση επί της Σπάρτης.

Το ματς στην κανονική του διάρκεια έληξε χωρίς τέρματα και στο ξεκίνημα της παράταση οι γηπεδούχοι μπήκαν μπροστά στο σκορ τον Σιάννη στο 93′ λεπτό, για να δεχθούν την ισοφάριση από τον Παντελή (1-1) στο 106′ λεπτό κι ο αγώνας να οδηγηθεί στην διαδικασία των πέναλτι.

Αναλυτικά η διαδικασία των πέναλτι: Κότσι 1-0, Πούτση 1-1, Σκαφίδας 2-1, Χαρίτος 2-2, Παπαδόπουλος 3-2, το έχασε ο Ετοφ, Μάλτσι 4-2, Γκάβριτς 4-3, Μανδύλης 5-3.

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Ηλία Καλοπήτας): Λέτσο, Κάρδαρης, Μεϊμάρογλου, Δάρρας (Τερζής), Τσέπας, Κότσι, Μανδύλης, Σιάννης, Βασιλείου (Μάλτσι), Παπαδόπουλος.
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Νίκος Παντέλης): Κόλλιας, Ρότα, Μηλιώτης, Κοντέων, Γκάβριτς, Χαρίτος, Φασούλης (70’ Πούτση), Παπαϊωάννου, Ετοφ, Ευθυμιάδης (76’ Τσόφλιος), Μπούνας (46’ Παντελής).