Βύζας Μεγάρων- Παναρκαδικός 1-1: Αμφότεροι δυσαρεστημένοι

Μετά το διπλό στην Χίο ο Βύζας Μεγάρων ήλπιζε σε ένα ακόμη τρίποντο φιλοξενώντας τον Παναρκαδικό ενώ οι Αρκάδες με την σειρά τους ήθελαν τη νίκη προκειμένου να πλησιάσουν κι άλλο στην κορυφή, αλλά τελικά κανείς δεν έμεινε ικανοποιημένος. Οι δυο ομάδες έμειναν στο 1-1 με τους γηπεδούχους να εκφράζουν μετά το μάτς σοβαρά παράπονα για την διαιτησία του Βικταράτου. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 23′ με ωραία εκτέλεση φάουλ του Κλωνάρη από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Παναρκαδικός πίεσε με κάθε τρόπο και κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με γκολ του Τέλη Σαλαπάτα στο 81′ έπειτα από σέντρα του Χρήστου. Η ένταση της αναμέτρησης έφερε και από μία κόκκινη κάρτα για την κάθε ομάδα. Στο 90′ είδε δεύτερη κίτρινη ο Σταθουλόπουλος και στις καθυστερήσεις ο Λιούρας, αμφότεροι για φάουλ.

Μέγαρα: Αρχοντάκης, Ατματζίδης, Ρόππας, Μακρής, Τσοκνώφ, Λιούρας, Παιδάκης, Αλεβίζος, Μεϊμαρίδης, Κλωνάρης, Κουσίδης
Παναρκαδικός: Γεωργακόπουλος, Αρώνης (46 Σταθουλόπουλος), Μπούτας, Καστριτσέας, Χατζόπουλος, Κυριακόπουλος (69 Γαρυφαλλόπουλος), Αγγελόπουλος, Γογωνάς, Τ. Σαλαπάτας, Καδάς (65 Χρήστου), Κώτσιρας