Ο ΠΑΟ Βάρδας 2-1 τον Κανάρη

Ο ΠΑΟ Βάρδας επέστρεψε στις επιτυχίες καθώς επιβλήθηκε με 2-1 του Κανάρη Χίου στο ματς με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 17ης αγωνιστικής στον 3ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 25ο λεπτό με κεφαλιά του Γκάτση, με το 1-0 να είναι και σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Μ.Παπαδόπουλος αντικατέστησε τους Μεταξή και Λέσι, βάζοντας στο παιχνίδι τους Ζεράι και Χριστοφή, με τον Κανάρη να ανεβάζει την απόδοσή του και να φτάνει κοντά στην ισοφάριση τουλάχιστον δύο φορές.

Στο 50′ ο Ντάμπος έβγαλε ωραία σέντρα για τον Ζεράι που έστρωσε στον Σεζένια που σούταρε, αλλά νικήθηκε από τον τερματοφύλακα του ΠΑΟ Βάρδας. Πέντε λεπτά αργότερα και πάλι ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων έδιωξε το σουτ του Τσιούμα, με τους «πράσινους» να πετυχαίνουν το 2-0 στην πρώτη τους ουσιαστικά φάση στο 2ο μέρος, στο 61′ με κεφαλιά του Κωνσταντινίδη. Ο Κανάρης μείωσε στο 75′ με τον Ντάμπο, μετά από ασίστ του Σαμπάνη, προσπάθησε για την ισοφάριση αλλά το 2-1 παρέμεινε.

ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ: Σούλης, Π. Πολίτης, Παναγόπουλος, Καρούτης 63’ Καζαντζής), Λουμπαρδέας, Αγουρίδης, Γ. Πολίτης, Γκάτσης (90’ Αποστολόπουλος), Ντόμας(90+ Σοφιανόπουλος), Κωνσταντινίδης, Πολυχρόνης
ΚΑΝΑΡΗΣ: Κωττατής, Τσιούμας, Μεταξής (46′ Χριστοφή), Χριστόπουλος, Πουλάκης, Λέσι (46’ Ζεράι), Σαμπάνης, Χριστούλης, Σεζένιας, Ντάμπος, Σελάλα