Στον τελικό το Λουτράκι

Την πρόκριση στον 44ο τελικό του Κυπέλλου Κορινθίας πέμπτη φορά στην ιστορία του σφράγισε ο Α.Ο Λουτράκι νικώντας και στον δεύτερο ημιτελικό τον Ηρακλή Ξυλοκάστρου με 2-1. Οι «οράνιε» είχαν επικρατήσει με 2-0 και στην πρώτη αναμέτρηση του Ξυλοκάστρου την προηγούμενη εβδομάδα και με συνολικό σκορ 4-1 θα διεκδικήσουν το τρίτο κύπελλο στην ιστορία τους απέναντι στον περσινό νταμπλούχο Α.Ο Ζευγολατιού.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν στο 8ο λεπτό, όταν ο Καφαντάρης με κοντινή κεφαλιά σημείωσε το 0-1. Ο Νικολάου με κοντινή προβολή στο 43ο λεπτό και ο Αποστολάκης με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους (45+2’) έφεραν την ανατροπή και διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα. Σελμανάι (61ο) και Παπουτσής (77ο) σημάδεψαν τα αντίπαλα δοκάρια για τους οράνιε που δεν έπιασαν υψηλή απόδοση και ήταν υπερβολικά φλύαροι επιθετικά χάνοντας σε αρκετές περιπτώσεις τα …άχαστα.