ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ: Λάμψη Θεοδωράκη και τελικός! (vid)

Με τον Μάνο Θεοδωράκη να συνεχίζει να σκοράρει, η ομάδα του Παναρκαδικού πέρασε στον τελικό του κυπέλλου Αρκαδίας νικώντας τον Πανθυρεατικό στο δεύτερο παιχνίδι με 5-0.
Ο νεαρός επιθετικός (στην φωτ. με τον Σαλαπάτα) πέτυχε 2 γκολ από ένα σε κάθε ημίχρονο στο 13΄και 65΄ και οδήγησε την ομάδα του στον τελικό. Τα άλλα γκολ σημείωσαν οι Π. Σαλαπάτας (18΄), Α. Σαλαπάτας ( 40΄) και Σίδερης ( 15΄).
Ο τελευταίος χτύπησε και δεν αγωνίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο και ο γηπεδούχος Παναρκαδικός έπαιξε με 10 παίκτες, αφού δεν υπήρχε άλλος νεαρός να παίξει. Αντίπαλος του Παναρκαδικού στον τελικό θα είναι η Δόξα Μεγαλόπολης.

Παναρκαδικός (Γιώργος Αντωνόπουλος): Μανέλης, Άσεν (78΄ Γογωνάς), Πετρόπουλος, Καστριτσέας ( 62΄ Αρώνης), Μπίσιας, Σταθουλόπουλος, Μέλλος, Π. Σαλαπάτας, Θεοδωράκης, Τ. Σαλαπάτας (62΄ Χρήστου), Σίδερης
Πανθυρεατικός (Νεκτ. Σαβούρδος): Σούρσος, Αλουπογιάννης ( 78΄ Η. Σούρσος), Κοδέλας, Αρφάνης, Β. Δικαίος, Καπράνος, Χ. Δικαίος, Αντωνίου, Μακρής( 57΄ Κ. Δικαίος), Σέχου, Γ. Μπάρλας(66΄ Καψάλης)