Με πέναλτι στις καθυστερήσεις ο Παναρκαδικός

Ο Κανάρης Χίου αποδείχθηκε σκληρό καρύδι για τον Παναρκαδικό ο οποίος χρειάστηκε ένα πέναλτι στις καθυστερήσεις του αγώνα προκειμένου να φτάσει στη νίκη με 2-1, στο ματς με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 13ης αγωνιστικής στην Γ' Εθνική.
Οι πράσινοι ξεκίνησαν φουριόζοι το ματς και στο 14΄ είχαν δοκάρι με τον Κώτσιρα ενώ στο 30΄η υπεροχή τους καρποφόρησε όταν ο Χατζόπουλος έκανε το γέμισμα και ο Βαιτέρλης σημείωσε αυτογκόλ. Οι Χιώτες παρότι έπαιξαν παθητικά κατάφεραν σε μια αντεπίθεση στο 63΄να φέρουν το ματς στα ίσα με τον Σεζένια. Στο τελευταίο ημίωρο οι αρκάδες βγήκαν μαζικά στην επίθεση και τελικά ο Χατζόπουλος και πάλι ήταν αυτός που έβγαλε τα κάστανα από την φωτιά κερδίζοντας πέναλτι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Κώτσιρας ο οποίος έκανε το 2-1 λυτρώνοντας την ομάδα του Αντωνόπουλου.