«Καβάλησε» η Ερμιονίδα

Την 3η της νίκη στην σεζόν που την φέρνει πάνω από την γραμμή του υποβιβασμού πέτυχε η Ερμιονίδα με 3-0 επί του Κανάρη Χίου στο ματς με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 10ης αγωνιστικής. Το συγκρότημα του Δημήτρη Μαγκαφίνη καθάρισε ουσιαστικά το ματς στο πρώτο δεκάλεπτο όταν προηγήθηκε 2-0 χάρη σε τέρματα των Τριμπόνια (στο 1’) και Σκεντεράι (8′) ενώ το ματς έγινε τυπική διαδικασία στο δεύτερο μέρος όταν οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 9 παίκτες λόγω αποβολής των Γιοβανάκη (απ΄ ευθείας κόκκινη στο 50’) και Κωστάλα (58’, δεύτερη κίτρινη). Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Σχοινάς στις καθυστερήσεις γράφοντας με σουτ το 3-0.
ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ (Δημήτρης Μαγκαφίνης) Πονηρός, Τζιέρης, Σαμαράς, Γκίτζιας, Μπιμπισίδης, Νταμαρλής (70′ Πλαστουργός), Σκεντεράι, Μαρίνης, Τριμπόνιας (80′ Σχοινάς), Μιχαλάκης, Τριανταφύλλου (65′ Παλαιοπάνος)
ΚΑΝΑΡΗΣ ΧΙΟΥ (Μανώλης Παπαδόπουλος) Κοττατής, Λέσι (46′ Γκαμάγκας), Μονίαρος (Μεταξής), Γρίγος, Γιοβανάκης, Ντάμπος (46′ Ζεράι)), Κωστάλας, Βαιτερλής, Αλεξανδρόπουλος, Μελέκος, Σεζένιας.

Το κυρίως πιάτο της 10ης αγωνιστικής, την Κυριακή, περιλαμβάνει τις αναμετρήσεις:
14:00 ΠΑΟ Λουτρακίου -ΑΟ Λεβάντε
15:00 Αιολικός -Ηρακλής Ψαχνών
15:00 Παναργειακός -Παναρκαδικός
15:00 ΠΑΟ Βάρδας -Βύζας Μεγάρων
15:00 Σπάρτη -Δόξα Νέας Μανωλάδας
15:00 Χαλκίδα -Καλαμάτα